Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Nasıl Çok Para Kazanırım

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Nasıl Çok Para KazanırımKim milyoner olmak ister yarışmasına yarışmacı olarak katılmaya hak kazandınız. Yarışmada ciddi paralar kazanmak istiyorsanız size yapacağımız tavsiyeleri can kulağı ile dinlemelisiniz. Her tavsiye altın değerinde anlam taşır. Bilmek çok kazanmanın ölçütü değildir. Bilginizi doğru yerde doğru zamanda kullanmak her şeyden önemlisi heyecanınıza yenik düşmemelisiniz.

Yarışmacılara şu tavsiyelerde bulunabiliriz.

1-  Heyecanınızı yenin: Bir çok yarışmacı çok bilgili olduğu halde ilk sorularda elenip para kazanmadan yarışmadan ayrılabiliyor. Bu anlamda yarışmada heyecanınızı kontrol altına almalı sorulara büyük soğukkanlılıkla cevap vermelisiniz.

2- Jokerlerinizi iyi değerlendirin: Bilmediğiniz tereddüt ettiğiniz sorularda jokerinizi kullanmaktan çekinmeyin. Elenmektense 1 joker kaybedilmelidir. İlk sorularda joker kullanmak doğru değildir. Kolay olduğu için jokerler daha zor sorulara saklanmalıdır. Unutmayın bilinmeyen her soru zordur. O yüzden bu ilk sorular olması joker kullanmayacağınız anlamına gelmez. Jokerlerinizin hepsini 1 soruda kullanmak doğru değildir. Yüksek miktarlı sorularda 2 jokerinizi soruyu bilmek adına kullanabilirsiniz.

3- Akıl yürütmesi yapın: Sorular üzerinde akıl yürütmesi yapın. Soruların mantığını anlamaya çalışın. Bilmediğiniz sorularda joker kullanın. Bildiğiniz şıkları eleyerek akıl yürütmeyi bilmediğiniz şıklar üzerinde yoğunlaştırmalısınız.

4- Telefon joker hakkınız için bilgisine güvendiğiniz kişilerin telefon numarasını verin. Bu kişileri de bu konuda bilgilendirin. Yarışma esnasında aradığınız 3 kişinin de telefonunu açmaması durumunda bu joker hakkınız boşa gidecektir.  Telefon joker hakkını kullanmadan önce hangi soruyu kime soracağınızın kafanızda planını önceden yapın. Yarışma anında bunu düşünmek ve doğru karar vermek zor olacaktır.

5- Süre bitimine dikkat etmelisiniz. Size verilen süre içinde soruyu cevaplandırmazsanız yarışmayı kaybetmiş olacaksınız. O yüzden ilk sorularda süre bitimine dikkat etmelisiniz. Cevabınızı verdikten sonra son kararım demeyi unutmayın. Son kararım cevabınızı onaylayan cümledir. Süreyi iyi kullanmalısınız. Süre bitmeden ya cevabı vermeli ya da kullanmak istediğiniz jokeri yarışma sunucusuna söylemeniz gerekir.

6- Çift cevap hakkı ve 2 yanlışın silinmesi jokerlerinin yüksek kazanç getirecek sorularda aynı anda kullanılması size 1 soruyu bilme avantajı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir