Aylık arşivler: Temmuz 2018

Astropay Kartın Sağladığı Kolaylıklar

Latin Amerika ülkeleri başta olmak üzere Çin, Türkiye gibi dünyanın bir çok ülkesi bugün alışverişte ödeme kanalı olarak Astropay kullanmaya başladı. Bu kartın çıktığı günden bu yana en popüler ödeme kanalı olmasının hikayesine gelin hep birlikte bakalım. Bu kartın başarı öyküsünü bilirsek belki biz de ödemelerimiz için artık astropay kart kullanmaya başlarız.

Astropay kart kullanımı oldukça basittir. Sahip olduğunuz 16 haneli kod son kullanma tarihi ve güvenlik numarasından ibaret rakamlar dizisidir. Yoksa tarafınıza adresinize bir kart gelmez. Kart otomatik olarak sistem tarafından basılır ve size kullanılmak üzere kartın bilgileri verilir. Size iletildikten sonra bilgiler sistem tarafından otomatik silinir. Bir başkasının eline geçmemesi için.
Sahip olduğunuz rakamlar dizisini çevrimiçi mağazalarda astropay ile ödeme başlığı altında bilgileri girip onaylamanız durumunda ödemeniz 10 saniye içinde karşı tarafın hesabına geçer. Böylece kişisel bilgilerinizi paylaşmadan alışveriş yapmış olursunuz.

Astropay kartları iptal ettirmek için kredi kartları gibi saatlerce dil dökmenize gerek yoktur. Kartın ömrü 1 yıldır. yıl sonunda kart kendi kendine imha olur. Bu yüzden limiti 1 yıl içinde harcamanız istenir. Harcanmayan limit kartla birlikte yok olur. İptal olan kartın tekrar basılması da mümkün değildir.

Astropay kartların kart ücreti aidatı işletim ödemeleri yoktur. Kartı satın alırken sadece içine yüklediğiniz dolar için ödeme yaparsınız. Fiyat olarak dolar kur bazlı değişkenlik gösterir. Kartı satın alırken KDV ve firmanın komisyon ücretini ödersiniz. Doların 3,7 lira olduğu bir günde 10 dolar için 40 lira ödeme yaparsınız. Hesabınıza 37 lira yüklenir. 3 lira KDV ve kart komisyonu olarak kesilir.

Astropay firması seçerken dikkatli olmalı paranızı kaptırmamalısınız. Firmanın uzun yıllar hizmet veriyor olması referansının olması bilindik firma olmasına dikkat edin. Ödeme yaparken açıklama kısmına mutlaka telefon numaranızı doğru girmelisiniz. Şifreler telefonunuza kısa mesajla geleceği için vereceğiniz yanlış numara şifrelere ulaşamamanıza neden olacaktır. Bu da paranızın boşa gitmesine neden olacaktır. İnternette hızlı, güvenilir kolay alışveriş yapmak isteyen herkese Astropay
kart kullanımını tavsiye ederim.

Astropay Kart Nasıl Yüklenir?

Astropay Kart Nasıl Yüklenir?Astropay kart kullanımı dünyada giderek yaygınlaşmaya başladı. Güvenli, hızlı, kolay alışveriş yapmak isteyenler ödeme yöntemi olarak Astropay kullanmaya başladı. Bilgilerinizi paylaşmadan ödemelerinizi güvenli bir biçimde karşı firmaya aktarmanın en kestirme yolu olarak karşımıza Astropay kart çıkmaktadır.

Astropay karta nasıl sahip olursunuz? Bu soruyu cevaplayarak yazı dizimize devam edelim. Astropay almak istediğiniz firmayı belirleyerek ilk işe başlarsınız. Bu anlamda iyi bir firma araştırması yapmalısınız. Sürekli aynı firmayı tercih etmeniz hem güven açısından hem de fiyat açısından size katkı sağlayacaktır. Sürekli alışveriş yaptığınız için firma size özel fiyat teklifi verecek daha harcamadan kazanmış olacaksınız. Firma konusunda ince eleyip sık dokumalısınız. Uzun süredir hizmet veren, referansı kuvvetli firmaları tercih etmeliyiz. Firma hakkında daha önce şikayet edilmiş mi onu da kontrol etmemiz gerekir.

Astropay kart firması bulduktan sonra firmanın canlı destek hattına bağlanıp güncel Astropay fiyatlarını öğrenmeliyiz. Dolar sürekli değiştiği için Astropay kart fiyatları da sürekli değişkenlik gösterecektir. Fiyatları aldıktan sonra almak istediğimiz miktarı belirliyoruz. Müşteri temsilcisine almak istediğimiz miktarı söyleyip ödeme yapacağımız banka bilgilerini talep ediyoruz. Bankamıza girip müşteri temsilcisinin bize aktardığı kart bedelini ve ödeme bilgisini girip açıklamaya da kullanmakta olduğumuz telefon numaramızı giriyoruz. Yanlış numara vermemiz halinde kart bilgileri telefona kısa mesajla geleceği için paramızın boşa gitmesine neden oluruz. Ödeme yaptıktan sonra müşteri temsilcisine ödemeyi yaptığımızı bildirip ödememizi kontrol etmesi beklenir. Ödememiz karşı tarafa geçtikten 2 dakika sonra telefonumuza 16 haneli pin kodu, son kullanma tarihi, güvenlik numarası ve yüklediğimiz miktar kısa mesajla telefonumuza gelir. Bu kodu not defterimize yazmalıyız. Bilgisayarda saklamak sakıncalı durumlar doğurabilir.

Astropay kartları 1 yıl içinde kullanıp bitirmeniz gerekir. Yılın sonunda kart iptal olacağı için paranız boşuna gitmemesi adına harcamanızı 1 yıl içinde yapmalısınız. Kartınızda kalan bakiye boşa gidecek hiçbir şekilde yeni kart basımı yapılmayacaktır. Astropay kart bilgilerinizin güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. Çalınması ve kaybolması durumunda firma sorumluluk yüklenmeyecek size herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

Astropay Kart Fiyatlar

Astropay Kart FiyatlarAstropay kart internet dünyasında en çok kullanılan evrensel ödeme sistemidir. 16 haneli dijital rakamlardan oluşan bu kartlar 1 yıl sonunda otomatikman iptal olur. Kart fiyatları dolar kuru üzerinden ücretlendirildiği için fiyatlar gün bazlı dolara bağlı olarak değişir. Canlı destek hattına bağlanarak güncel Astropay fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Astropay fiyatları kart satan firmaların büyüklüğüne, aldığı komisyon ücretlerine bağlı olarak değişir. Fiyatlar hiçbir zaman dolar kurunun altında seyir etmez. Bu yüzden ucuz astropay sattığını söyleyen firmalara güvenmeyin. Bugün bir çok insan ucuz astropay kart almak adına dolandırıcıların ağına düşmektedir. Ödeme sonrası size hizmet verilmez.

Astropay bugün Türkiye’nin ve dünyanın bir çok çevrimiçi alışveriş merkezlerinde ön ödemeli kart olarak kullanılmaktadır. Alışveriş yaparken elektronik ödeme seçeneğinin altında astropay ile öde butonu bulunan bütün sitelerde ve alışveriş merkezlerinde kullanabilirsiniz. Alışveriş yaptığınız site dünyanın neresinde olursa olsun alışverişinizi yapmış olursunuz.

Astropay satın alırken size 16 haneli kodun yanında son kullanma tarihi ve güvenlik numarası verilir. Bu 3 bilgi sizin alışveriş kartınızı oluşturur. Bu bilgilerin kaybolması ve çalınması halinde paranızı bir başkası harcayabilir. Bu yüzden bu bilgileri kimsenin görmeyeceği bir yerde saklamanız gerekir. Çalınan astropayın nerede kullanıldığını kim kullandığını tespit etmek imkansızdır. Bu yüzden dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Astropay kredi kartı ya da sanal kredi kartı değildir. Önce ödeme yapıp karta yükleme yapar sonra harcamaya başlarsınız. Limiti tükenen kart otomatik iptal olur. Kişi birden çok karta sahip olabilir. Kart tek çekimlik bir kart değildir. İstediğiniz miktarda harcama yapabilirsiniz. Alışveriş yaptığınızda astropay kartın onaylanması saniyeler içinde gerçekleşir. Kart aidatı, işletim ücreti gibi ödeme yapmadan kartınızı güvenle kullanabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi vermeden internette en kolay alışveriş yapmanızı sağlar. Bu anlamda astropay kart deşifre olmadan alışveriş imkanı sunar.

2008 yılında aktif olan Astropay kart bugün birçok online oyun merkezinde, çevrimiçi alışveriş merkezinde aktif olarak kullanılıyor. 10 dolar ile 1000 dolar arasında değişen kartlar talebiniz doğrultusunda yükleme yapılır.

Astropay Kart Kredi Kartı Mıdır?

Astropay Kart Kredi Kartı Mıdır?Astropay kart bugün dünyanın bir çok ülkesinde evrensel ödeme sistemi olarak kullanılır. Sözlük anlamı sanal para ödeme yöntemi olan Astropay kartlar sanal kredi kartları gibi işleyen dijital rakamlar dizisidir. Kredi kartı ya da sanal kredi kartı değildir.

Astropay kart satın alındığında size 16 haneli kod verilir. Kodun yanında son kullanma tarihi ve güvenlik numarası verilir. Alışveriş yaparken bu 3 bilgiyi sisteme girmeniz istenir. Alışverişler sistem tarafından otomatik onaylanır. Sistem belirlediğiniz bakiyeyi otomatik olarak düşer.

Astropay kartların ömrü 1 yıldır. 1 yılın sonunda kart otomatik olarak iptal edilir. Bu yüzden bu sürede kartın içindeki bakiye harcanmalıdır. Astropay kartlar kredi kartlarının tam tersi mantıkla çalışır. Kredi kartında önce harcama yapar sonra borcunu ödersiniz. Astropay kartlarda ise önce karta para yükler sonra harcama yapabilirsiniz. Kontrollü para harcama konusunda Astropay kartlar daha iyidir. Paranız kadar harcama yaparsınız. Oysa kredi kartında sanki bedava gibi harcama yaparsınız. Sonra ödeme yaparken zorlanırsınız. Bu anlamda bilinçli tüketiciler Astropay kullanmaktadır.

Astropay Kart Kredi KartıAstropay kartında kart aidatı yoktur. Kartı satın alırken sadece yüklediğiniz bakiyenin ödemesini yaparsınız. Kart bakiyesi bittiği anda kart kendi kendini iptal eder. Dilediğiniz kadar kart satın alabilirsiniz. Kartları 10, 15, 20, 25, 50, 100, 250, 500, 1000 şeklinde satın alabilirsiniz. Kartlar dolar bazında yüklenir. Bu yüzden kart alırken o günün kuruna göre kart fiyatı belirlenir. Canlı destek hattına bağlanıp günlük Astropay fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Astropay kart sanal kart değildir. 16 haneli dijital rakamlar dizisidir. Size verilen bilgileri kimseyle paylaşmamanız gerekir. Bilgiler birisinin eline geçtiği anda kartınızı harcayabilir. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız.

Astropay kartları satın alırken çok dikkatli olmalısınız. Güvenilir ve sağlam firmalardan alışveriş yapmalısınız. Ucuz kart sattığını iddia eden yerlerden uzak durmalısınız. Astropay fiyatları hiçbir zaman o günkü dolar kur fiyatının altında olmaz. Bu yüzden günlük dolar kurun iyi takip etmelisiniz. Güvenilir olmayan yerlerden kart almaya kalkışmak macera aramak demektir. Dikkatli olmazsanız dolandırmanız içten bile değildir.